کد مطلب: 

215338
جان لوییجی بوفون، دروازه بان افسانه ای و سابق یوونتوس در اولین کنفرانس مطبوعاتی خود در پاری سن ژرمن حاضر شد.
بوفون: ثابت می‌کنم هنوز هم دروازه بان بزرگی هستم

به گزارش ورزش سه، سنگربان دوست داشتنی و سابق بیانکونری ۱۷ سال برای این تیم بازی کرد و حالا در جستجوی رویاهای خود همگام با باشگاهی شده که پر از جاه طلبی و آرزوهای بزرگ است. بوفون به سوالات و ابهامات مختلفی در اولین کنفرانس خود بعد از جدایی از یووه پاسخ داد.

انتقال به پاریس: "از اینکه کنار شما هستم بسیار خوشحالم و انرژی خاصی را درون خودم حس می کنم و نمی دانم ریشه این انرژی از محیط و فضای اینجا، جادوی پاریس یا شور و شوق مدیریت یا هواداران بوده است.

من در گذشته نیز چنین برنامه ای برای آینده داشتم و همیشه در وجود من جاه طلبی و امیدواری برای رخ دادن اتفاقی وجود داشت زیرا حس می کردم همچنان کار مهمی برای انجام دادن وجود دارد.

پاری سن ژرمن باشگاهی بوده که من در سالهای اخیر همیشه اخبار مربوط به آن را پیگیری می کنم اما رسیدن به این اهداف جاه طلبانه زمان می خواهد. این چالش جدید به پیشرفت من چه به عنوان بازیکن و چه یک مرد کمک خواهد کرد. انتقال به پاری سن ژرمن برای من سورپرایز ویژه ای بود و در اوایل ماه می من فکر نمی کردم آینده دیگری برایم رقم می خورد. من همیشه در پارما، یوونتوس و تیم ملی ایتالیا مرد شماره یک بوده ام اما هرگز ادعا نکرده ام این اتفاق اینجا و در ترکیب پاری سن ژرمن هم باید تکرار شود.

ترک کردن ایتالیا: "سوال خوبی بود. من ۱۰ سال با پارما و ۱۷ سال در یوونتوس زندگی کرده و شرایط بسیار راحتی در تورین داشتم اما به دنبال رقابت طلبی بودم و این یک چالش جدید برای من است."

فلسفه بوفون: "دنیای من قبل از رسیدن به یوونتوس، تنها پارما بود و به همین دلیل من احساس مسئولیت زیادی می کردم اما حالا که به پاریس سفر کرده ام هم همچنان همانند یک پسر بچه از شور و شوق زیادی برخوردارم اما بدن یک بازیکن نیز باید واکنش مناسبی به این موضوع داشته باشد.

تغییرات زیادی در ورزش ایجاد شده و می بینیم که بسیاری از بازیکنان در سن ۳۴ و یا ۳۵ هم هنوز در اوج هستند. در گذشته این موضوع غیر قابل تصور بود، بنابراین فکر می کنم هنوز هم می توانم لحظات بسیار خوبی را رقم بزنم زیرا نقش من با دیگران متفاوت است."

فرانسه در جام جهانی: "فرانسه یک مربی بزرگ و یک تیم با استعداد بالا و باور نکردنی در اختیار دارد و من بعد از حذف برزیل آنها را مهم ترین کاندیدای قهرمانی می دانم."

همبازی شدن با نیمار: "آنچه برای نیمار در روسیه رخ داد می تواند برای هر بازیکنی رخ دهد اما بازیکن بزرگی مانند نیمار می تواند عکس العمل خوبی بعد از ناکامی در روسیه نشان بدهد."

لیگ قهرمانان: "این همیشه هدف من و PSG بوده است، اما  وسواسی نسبت به آن وجود ندارد. من فکر می کنم می توانم به عنوان یک بازیکن و به عنوان یک فرد رشد کنم و معتقدم باشگاه پاری سن ژرمن هم می تواند در زمین برای رسیدن به اهدافش رشد و بهبود از این بیشتر هم داشته باشد.

اما به هر حال زمانی که فصل شروع شد شما نباید همه اهداف خود را معطوف به لیگ قهرمانان کنید زیرا این کار دیوانگی است و ما نیز اینگونه عمل نخواهیم کرد."

نقش بوفون در پاری سن ژرمن:" همه می خواهند در تیمی که بازی می کنند نقش مهمی را ایفا کنند. من در فوتبال عناوین زیادی را فتح کرده ام و حالا ۴۰ سال سن دارم اما از نظر ذهنی و جسمی در سلامت کامل به سر می برم. من تمام تلاش خودم را در پاریس به کار خواهم گرفت تا هم تیمی هایم در زمین در بهترین موقعیت ممکن قرار بگیرند. می خواهم ثابت کنم که هنوز یک دروازه بان بزرگ هستم و مطمئن هستم که این کار را انجام خواهم داد."

خداحافظی بوفون: "اینکه من تا ۴۰ سالگی حتی هنوز برای تیم ملی ایتالیا نیز بازی می کردم نشان می دهد من می توانم هنوز هم در بالاترین سطح رقابت کنم. هرگز از خودم در مورد زمان خداحافظی سوال نمی کنم زیرا این موضوع باعث رشد احساسات منفی در من می شود. هر گاه حس کنم دیگر در بین بهترین ها جایی ندارم می فهمم که زمان خداحافظی فرا رسیده است."

معارفه بوفون در پارک‌دو پرنس: جان لوئیجی بوفون دروازه‌بان اسطوره‌ای ایتالیا و باشگاه یوونتوس از این فصل در تیم پاری سن‌ژرمن به میدان خواهد رفت.

بر این اساس امروز مراسم معارفه او در ورزشگاه پارک دو پرنس پاریس برگزار شد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه