کد مطلب: 

213663
هاروی واینستین که جمعه هفته گذشته خود را تحویل اداره پلیس محله ترایبکا در نیویورک داد، قصد دارد فیلمی مستند درباره اتفاقات مربوط به خودش بسازد و ماجراهای پیش آمده را از دید خودش تعریف کند.
سینماگر معروف فیلم رسوایی‌های جنسی خودش را می‌سازد

به گزارش ایران آرت، واینستین، تهیه‌کننده معروف آمریکایی است که از دو سال پیش تعداد پرشماری از زنان هالیوود او را متهم به تجاوز و آزار جنسی کردند. در حال حاضر تعداد شاکیان واینستین به بیش از 82 نفر رسیده که نام افراد مشهوری مشهوری همچون آنجلینا جولی، گوئنیت پالترو، کیت بلانشت، لایست آنتونی، آسیا آرجنتو، روزانا آرکت، جسیکا بارت و کیست بکینسل نیز در فهرست شاکیان او دیده می‌شود.

در حالی‌که واینستین در حال حاضر دستگیر است و با توجه به‌ این‌که تجاوز او به حداقل یکی از شاکیان توسط پلیس نیویورک تأیید شده است و به نظر می‌رسد او مدت‌ها و یا دائم‌العمر زندانی شود ولی وب‌سایت پیج سیکس اعلام کرده که واینستین قصد دارد به محض آزادی فیلمی مستند درباره ماجراهای اتفاق افتاده بسازد.

ماجرای رسوایی اخلاقی هاروی واینستین که اولین بار توسط هفته نامه نیویورکر فاش شد، موجب آغاز جنبش‌ Metoo#  در هالیوود شد که هدف آن افزایش توجه به شیوع سوء‌استفاده جنسی از زنان در سینمای هالیوود است.

پیش از این نام چهره‌های سرشناسی چون کوین اسپیسی، بیل کازبی و اخیراً مورگان فریمن نیز به اتهام آزار و اذیت جنسی زنان مطرح شده بود.

واینستین در ابتدا یکی از بنیانگذاران کمپانی "میرامکس" بود که ساخت فیلم‌های موفق و مستقلی چون "داستان عامه‌پسند" را در کارنامه داشت و سپس به همراه برادرش در سال ۲۰۰۵ کمپانی فیلمسازی "واینستین" را راه‌اندازی کردند.

وی برای تهیه‌کنندگی فیلم "شکسپیر عاشق" در سال ۱۹۹۸ موفق به کسب جایزه اسکار شد و همچنین برای تهیه‌کنندگی تعداد زیادی از نمایش‌ها هفت بار برنده جایزه تونی شده است.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه