کد مطلب: 

207892
اسکیت باز مسافت کوتاه کانادا که با دیسکالیفه شدن ورزشکار کره جنوبی به مدال برنز المپیک دست یافت از سوی هواداران کره جنوبی در فضای مجازی تهدید به مرگ شد.
اسکیت‌باز کانادایی تهدید به مرگ شد

به‌ گزارش ‌خبر ورزشی، "کیم بوتن" اسکیت باز مسافت کوتاه کانادا بعد از دیسکالیفه شدن اسکیت باز کره جنوبی به مدال برنز المپیک زمستانی ۲۰۱۸ رسید.

این ورزشکار در فضای مجازی کامنت‌های منفی زیادی دریافت کرد، حتی تهدید به مرگ شد.

کمیته‌ بین‌المللی المپیک (IOC) این تهدیدها را تاسف بار خواند.

دلیل دیسکالیفه شدن چیو مین جونگ از کره جنوبی وارد شدن به حریم اسکیت باز کانادایی بوده است.

افرادی که برای این ورزشکار کامنت گذاشتند معتقد بودند او تقلب کرده است. در بسیاری از کامنت‌ها ایموجی چاقو استفاده شده است.

سخنگوی کمیته‌ بین‌المللی المپیک اعلام کرد: آنچه ما می‌خواهیم این است که افرادی که رقابت خوبی انجام می‌دهند تشویق شوند. متاسفانه این اتفاقات گاهی اوقات پیش می‌آید. ما نباید تحت کنترل فضای مجازی باشیم. این اتفاق تاسف بار است. آن چه می‌توانم بگویم این است که بهتر است بر روی مسابقات بهتر تمرکز کنیم. ما به کانادا برای مدال برنز تبریک می‌گوییم. در مسابقات سال ۲۰۰۲ نیز چنین اتفاقی برای اسکیت باز آمریکا رخ داد. او نیز به دلیل دیسکالیفه شدن اسکیت باز کره جنوبی مورد تهدید واقع شده است.

کمیته‌ المپیک کانادا نیز بعد از این اتفاق در پیامی اعلام کرد: سلامت و امنیت اعضای تیم برای ما از همه چیز مهم‌تر است. ما دیگر در این مورد صحبتی نخواهیم کرد و می‌خواهیم که "کیم" بر روی مسابقات خود تمرکز کند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه